Jak jsme vznikli

1110216054_150_213.jpgPrvní výskyt ostravských pokusů o freediving byl zaznamenán v roce 1998 na porubském bazénu v Ostravě, kdy se plavčíci několikrát pokoušeli vytáhnout z vody člověka v černé masce, dlouhých ploutvích a neoprenu. Identifikován byl jako David Čáni – propagátor, dobrá duše a následný zakladatel ostravského freediving teamu.

David Čani

David jako bývalý plavec má k freediving velmi blízko. Zranění a následná operace kolen v roce 2004 mu nedovolila nadále aktivně pokračovat v závodění, proto se začal plně věnovat rozvoji freedivingu v Ostravě. Především pořádáním dvoudenních kursů, které svou atmosférou a vysokou úrovní plodili stále nové nadšence tohoto sportu ač už z řad jeskyních nebo sportovních potápěčů, záchranářů, plavců nebo lidí milujících vodu a bezdeší.

A tak díky Davidovi v roce 2004 vznikl Freediving team Ostrava.

Jak se stát sirotky?

Není nic lepšího než trénovat po boku takové osobnosti jakou bezesporu je Martin Štěpánek. David této možnosti využil a odjel za ním v prosinci 2004 do USA.

David před “emigrací“ uspořádal 30. 10. 2004 v Ostravě rozlučkovou párty se svými přáteli, kolegy a freedivingem v kalných českých vodách a chlorovaných bazénech. Akce se konala pod krycím názvem Čanis OPEN CUP 2004.

I přes tato fakta Davida neomlouvá, že nás zde zanechal.

Jsme sirotci. A tak se Freediving team Ostrava změnil na Sirotky.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.    Další informace